درمان اعتیاد - کنگره 60
وبلژیون آقای مجتبی دهقانی شعبه آکادمی
تاريخ : شنبه سی ام بهمن 1389 | نویسنده : میثم
دستور جلسه این هفته کنگره ۶۰ از مورخ ۲۳/۱۱/۸۹ الی ۳۰/۱۱/۸۹  :


وادی ششم و تاثیر آن روی من

 


 ( برای مشاهده کامل توضیحات این دستور جلسه ، اینجا را کلیک نمایید )

 

حال ، این وبلاگ برای گفت و شنود باز است و هر عضو می تواند در این هفته ، پیرامون این دستور جلسه ، از تجربه و دانش خویش  تا ۱۰ خط ، مطلب بنویسد !!! تاريخ : یکشنبه بیست و چهارم بهمن 1389 | نویسنده : کیهان


In the article “Narcotics Addiction, The cure Proper Method”, Written by Mr. Hossein Dezhakam in May 2005, Mr. Dezhakam acknowledged the fact that a family member or loved one who is suffering from addiction disease has to be approached in a proper way. We are aware of how useless it is if the guidance falls on deaf ears, and this is the case with various attempts to advice an addict. But there are particular, proactive actions which you can take disregarding where your loved one is at in their addiction. This is reason why Companions, those whose loved ones are suffering from addiction disease, play such a significant role in Congress 60. There are no definite, strict regulations here because different personality types will call for different approaches. One valuable recommendation might be to always use a caring approach instead of a menacing one. Given, we should consider the different levels of denial and willingness to change that our loved ones might have:ادامه مطلب...
تاريخ : یکشنبه بیست و چهارم بهمن 1389 | نویسنده : میثم
 
دستور جلسه این هفته کنگره ۶۰ از مورخ ۰۹/۱۱/۸۹ الی ۱۶/۱۱/۸۹  :

جهان بینی و فرق نگاه مسافر با معتاد

درمان نقطه ای است که مصرف کننده مواد مخدر به جایی می رسد که دیگر مواد مخدر مصرف نمی کند ، حالش خوب خوب است . تعادل دارد ، تعادل جسمی ، روانی و جهان بینی ، کوچکترین وسوسه یا میلی به قول متخصصین ، کریوینگ ندارد .

 ( برای مشاهده کامل توضیحات این دستور جلسه ، ادامه مطلب را کلیک کنید )

 

حال ، این وبلاگ برای گفت و شنود باز است و هر عضو می تواند در این هفته ، پیرامون این دستور جلسه ، از تجربه و دانش خویش  تا ۱۰ خط ، مطلب بنویسد !!! ادامه مطلب...
تاريخ : یکشنبه بیست و چهارم بهمن 1389 | نویسنده : میثم
دستور جلسه این هفته کنگره ۶۰ از مورخ 89/11/16 الی 89/11/22  :


سم زدایی یا سم نزداییاعتیاد مسمومیت مزمن نیست ، بلکه جایگزینی مزمن است . جایگزینی مواد مخدر بیرونی به جای مواد مخدر درونی یا طبیعی . درمان اعتیاد در کوتاه مدت ، مطلقاً امکان پذیر نیست


 ( برای مشاهده کامل توضیحات این دستور جلسه ، ادامه مطلب را کلیک کنید )

 

حال ، این وبلاگ برای گفت و شنود باز است و هر عضو می تواند در این هفته ، پیرامون این دستور جلسه ، از تجربه و دانش خویش  تا ۱۰ خط ، مطلب بنویسد !!! ادامه مطلب...
تاريخ : چهارشنبه بیستم بهمن 1389 | نویسنده : میثم

به نام یزدان پاک

 

من از تجربه خودم می گویم, یک بارکه به صورت سقوط ازاد ترک کردم بعد از چهارروز فکر می کردم باید حالم خوب بشود ولی دیدم تمام سیستم بدنم بهم ریخته, ناگزیر به یک کلینیک ترک اعتیاد مراجعه کردیم, خانم دکترگفت شما باید حتما سم زدایی بشوید تا مرفین کاملا از بدن شما خارج شود ,اگربیهوش شوید دو ساعته پاک می شوید هزینه اش 700000تومان میشود.درغیر این صورت با دارو, که یک هفته طول می کشد تا پاک شوید بعد از پاکی هم یک سری کپسول که باعث تنفراز مواد می شود با قرصهای روان درمانی استفاده می کنید تا حالتون خوب بشود, که نه تنها حالم خوب نشد که بدتر هم شدم بعد از ان به دو دکتر متخصص روان پزشک هم مراجعه کردم و انواع داروهای اعصاب را تجویز کردند ویک بار هم دارو گیاهی را تجربه کردم ولی روز به روز بدتر می شدم و مجبورشدم دوباره موادم را با دوز بالاترمصرف کنم تا به تعادل نسبی دست پیدا کنم .تا اینکه با کنگره اشنا شم . وقتی روش کنگره رو دیدم که باید جسم و روان وجهان بینی هر سه با هم به تعادل برسند دیدم که این راه به نظر بهترین راه است.من هیچ وقت فکر نمی کردم موادی که من رو به نابودی می کشه و در کلینیک ترک اعتیاد دکتر می گفت این سم است که وارد بدن تو شده و باید از بدن شما خارج شود تا  ترک کنید , یک داروی حیات بخش برای من می شود و همسفرم  هم که روزی از این مواد وحشت داشت اونو به عنوان دارو برای درمان من قبول می کنه .دو سه ماه اول هم جیره ام رو مصرف می کردم هم شیشه می کشیدم ولی بعد از سه ماه فهمیدم باید روی هر سه مقوله درمان کار کنم.

وقتی به جیره ام به چشم دارو نگاه کنم و بدانم دارو رو باید سر ساعت مصرف کرد دیگه زیادی مصرف کردن, یا بعد از درمان , مصرف دوباره برام معنی نداره , چون هیچ بیماری اگه دکتر به او بگوید این بیست قرص چرک خشک کن را بخور نمیره بعد از خوب شدن ده تا قرص دیگه بخوره.

حالا که به اخر سفر اولم دارم میرسم می فهمم که اگر روی جهان بینی کار نکنم بعد از رهایی همان بهروز قبل از مصرفم بشوم یک مدت بعد از رهایی بازیک مصرف کننده می شوم. کنگره اول به من یاد داد که من باید بفهمم که نمیدونم ,چون اولین روزی که به کنگره امدم انقدرفکر می کردم می دانم که نوشته بالای در نشریات روکه از در وارد می شویم به چشم میخوره رو ندیدم, ولی بعد از سه ماه یک روز که در لژیون نشسته بودم (چون لژیون ما روزهای دوشنبه جلو نشریات است) دیدم که بالای در نشریات نوشته اول: ندانی را بدان تا بدانی را بدانی ,که دیدم یک جرقه در ذهن من زده شد و فکر کردم که دیگر باید به وادی پنجم عمل کنم و حرکت خود را اغاز نمایم.

برای درمان اعتیاد و گیر نداشتن روی مواد:

                         

درکنگره                               در سم زدایی

 

1-جسم ,روان , جهان بینی                1- حال خراب,پول,مصرف بیشتر

 

2-تجربه, تفکر,اموزش               2- مصرف بیشتر,پول بیشتر


با تشکر از مسافر عزیز ، بهروز که این تجربه را برای ما بیان نمود .تاريخ : چهارشنبه سیزدهم بهمن 1389 | نویسنده : میثم

" به نام یزدان پاک "

 

لژیون جناب آقای مجتبی دهقانی در روز بارانی سه شنبه مورخ 12/11/89 راس ساعت 16:00 در پارک طالقانی با دستور جلسه

رنگ نمودن صفحه اول کتاب ! ( صفحه 128 کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر )  تشکیل گردید .

استاد راهنما جناب آقای مجتبی دهقانی نتوانستند در لژیون حاضر شوند و مسئولیت استادی و اداره لژیون را به جناب آقای کیهان خجسته تفویض نمودند .

 

 استاد :

درود و سلام ، ما همه خوب هستیم و نیک می دانیم ، رنگ نمودن صفحه اول کتاب به عنوان یک کار بسیار مهم ، بسیار دشوار است و ما برای شما زمان ، تعیین نمی کنیم ، زیرا زمان در دست شماست و اگر مطالب اول را بیان ننموده بودید ، فکر می کردیم که بیان مطالب ما تواماٌ در شما تولید سستی و کاهلی نموده است . اما با تک تک یاخته های بدن ، مبارزه از درون و برون دارید . حال ، بعد این قضایا را می دانید . دو نفر در مقابل خیلی ها . ما هم می دانیم که زیاد است ، شاید بیش از یک دسته سه نفری در مقابل قبایل متعدد سرخ پوست و با آن تهور که حتماٌ می دانید ....

 

 اکثر افراد حاضر در لژیون و همچنین استاد ، راجع به دستور جلسه ، مطالب مفید و مهمی را مطرح نمودند که به اختصار به برخی از آن ها اشاره می گردد :

رنگ نمودن صفحه اول کتاب !

1-    شروع هرکاری ، نقطه بسیار مهم و شاید دشواری باشد .

2-    صفحه اول کتاب همچون پازلی است که تکتک اعمال ما آن را کامل می نماید .

3-    مهم ، زیبا و پر بها شدن مطالب صفحه خالی کتاب ماست .

 

ورق اول کتاب ، بایستی با جذابیت ، نتیجه ورق و یا صفحه آخر کتاب

را حفظ و ماندنی نماید و این به کوشش و تلاش ما میسر می گردد . 

 

 همچنین مطالب مختصری نیز راجع به فرق بی تفاوتی با آرامش ، مطرح گردید که اهم آن به اختصار به شرح ذیل است :

1-    دانایی ، ابزاری است که می توان به وسیله آن ، این تفاوت را درک نمود .

2-    انتخاب ، با شخص است که در موارد خاصی ، برخورد یا بخش را انتخاب نماید .

3-    در مواردی که نمی دانیم کدام کار ، درست است باید خودداری نمائیم .

 

در پایان ، جلسه با اجرای قانون 11 ، اعلام سفر ، دعای کنگره 60 و پذیرایی به اتمام رسید .

 

 

بر تو خوانم ز دفتر اخلاق                      آیتی در وفا و در بخشش

هر که بخراشدت جگر به جفا                 همچو کان کریم زر بخشش

کم مباش از درخت سایه فکن               هر که سنگت زند ثمر بخشش

از صدف یاد دار نکته​ی حلم                  هر که برد سرت گهر بخششتاريخ : چهارشنبه سیزدهم بهمن 1389 | نویسنده : میثم

" به نام یزدان پاک "

 

لژیون جناب آقای مجتبی دهقانی در روز دوشنبه مورخ 11/11/89 راس ساعت 19:00 در شعبه آکادمی ،

 جنب نشریات با دستور جلسه

 " جهان بینی و فرق نگاه مسافر با معتاد "  تشکیل گردید .

استاد راهنما جناب آقای مجتبی دهقانی در لژیون حاضر شدند مسئولیت اداره لژیون را خود پذیرفتند .

برخی افراد حاضر در لژیون و همچنین رهجویان لژیون سمنان ، راجع به دستور جلسه ، سخن گفتند .

 

 

و استاد راهنما ، جناب آقای مجتبی دهقانی در رایطه با این دستور جلسه ، مطالب بسیار مفید و مهمی مطرح فرمودند :

جهان بینی و فرق نگاه مسافر با معتاد  

1- جهان بینی ، برداشت ، دریافت و ادراک شخص نسبت به خویش و جهان هستی است .

2- عملکرد ، دریافت احساس و ادراک از مهم ترین بخش های جهان بینی به شمار می آید .

اين جهان كوه است و فعل ما ندا 
سوي ما آيد نداها را صدا 

3- معتاد یا مصرف کننده ، همه چیز را از زاویه مصرف کردن و یا مصرف نکردن مواد مخدر می بیند .

4- مسافر ، تغییر را از درون خویش شروع می کند و به مرور زمان ، محیط اطراف وی نیز تغییر می کند .

5- مسافر ، شخصی است که از مبدا مشخصی به مقصد مشخصی در حال حرکت است و به محض حرکت ، دیگر در مبدا قبلی نیست به عبارتی دیگر انسان قبلی نیست و به همین دلیل نیز پس از خروج از دنیای اعتیاد ، مشکلی با این قضیه ندارد ولی فرد معتاد ، باور دارد که همان آدم قبلی است و فقط مواد مصرف نمی کند  .

6- به صرف تصمیم ، هیچ مسافری به مقصد نمی رسد ، بلکه باید با حرکت تدریجی از منزلی به منزل بعدی برسد و این کار به زمان نیاز دارد .

7- اگر قرار بود همه چیز یک شبه درست می شد و به مقصد می رسیدیم ، پس سفر و مسافر که بی معنی بود !

8- بازنده در سفر کسی است که وقت و انرژی صرف می کند ولی در جا می زند و حرکتی نمی کند .

9- مسافر نشانه هایی دارد ، از جمله اینکه امکان ندارد شخصی ، تغییر درونی را انجام دهد ولی در اعمال ظاهر هیچ تغییری نکند .

10- اندیشه و طرز تفکر یک مسافر نیز باید با زمان مصرفش متفاوت بشود .

11- حساب خانه با بازار دوتاست . بدین معنی که تا وقتی افکار شخص به عمل تبدیل نگردد ، هیچ گونه تغییری اتفاق نخواهد افتاد که این یک قانون است .

12- دریافت آموزش بدون عمل به مثابه  یک لوح فشرده حاوی اطلاعات است که بهای چندانی هم ندارد .

13- برای تبدیل تفکر و آموزش به عمل ، تنها یک راه وجود دارد و آن هم شروع حرکت است .

14- مواردی که حال درونی و تعادل شخص را مختل می کند ، دقیقاٌ همان موضوعی است که فرد ، با آن مشکل دارد و باید در صدد رفع آن برآید .

15- معتاد یا مصرف کننده دائماٌ در حال توجیه خود و دیگران است و مدام می خواهد به همه اثبات کند که مشکلات از ناحیه بیرون است و شخص ، هیچ مشکلی ندارد ، بر حق فکر می کند و بر حق عمل میکند ولی مسافر برعکس این است ، مسافر در صدد فهمیدن گیر های درونی و حل تدریجی آن است .

16- صفت گذشته در انسان صادق نیست ، چون جاری است . مسافر می داند که اگر هر مشکلی داشته باشد ، این مشکل دائمی نیست و تنها راه حل ، این است که دیگر آدم قبلی نباشم به وسیله ابزار دانایی پس از گذشت زمان لازم .

17- به خود امیدوار باشیم و به وسیله تکرار و تجربه کردن ایمان بیاوریم که :

 

این سفر ، سفری است از ظلمت به نور ، از جهل به دانایی ،

از کفر به ایمان ، از حقارت به سرفرازی ، از نفرت به طرف عشق

و در نهایت از قهر به طرف مهر

 

هر نفس آواز عشق می رسد از چپ و راست
                                                                ما بفلك می رويم عزم تماشا كراست؟
ما بفلك بوده ايم يار ملك بوده ايم
                                                                باز همانجا رويم جمله كه آن شهر ماست
خود ز فلك برتريم وز ملك افزون تريم
                                                               زين دو چرا نگذريم؟! منزل ما كبرياست
گوهر پاک از کجا! عالم خاک از کجا!  
                                                               بر چه فرود آمديت؟ بار کنيد اين چه جاست؟
بخت جوان يار ما، دادن جان كار ما
                                                               قافله سالار ما فخر جهان مصطفاست
از مه او مه شکافت ديدن او بر نتافت
                                                               ماه چنان بخت يافت او که کمينه گداست
بوی خوش اين نسيم از شكن زلف اوست
                                                               شعشعه ی اين خيال زان رخ چون والضُحاست
در دل ما در نگر هر دم شقّ قمر
                                                               کز نظر آن نظر چشم تو آنسو چراست؟
خلق چو مرغابيان زاده ز دريای جان
                                                              كی كند اينجا مقام؟! مرغ كزان بحر خاست؟
بلكه بدريا دريم جمله در او حاضريم
                                                              ور نه ز دريای دل موج پياپی چراست؟
آمده موج الست كشتی قالب بُبست
                                                              باز چو كشتی شكست، نوبت وصل و لقاستتاريخ : چهارشنبه سیزدهم بهمن 1389 | نویسنده : کیهان
If you want a Congress 60 treatment program to work for you, then you have to completely commit yourself to it without holding anything back. The point is no addiction treatment program has any power, magic bullets, or secrets by itself. Frankly speaking, they are just suggestions for how to live, patterns which lead to personality change, and support from a community of people. So what does that mean? It means that Congress 60 DST method of cure is only going to give back to you what you put into it, and this is true of any recovery program, whether it is DST method or not. If you give it a half-hearted try, guess what? You will face difficulties such as relapse.

Do not expect to be able to put in a medium-sized effort into any addiction treatment program and achieve the point of equilibrium. It will not happen. You either put in the best you can, or you try less than that and deal with the consequences. This is the only way to success with an addiction treatment program. It must become your highest priority in life, above all other things.

You can even prove this by talking with those who have already experienced Congress 60 method of cure and doing well at present. Ask them if they had to put forth a huge effort in order to achieve their goal, or if they just had to put in a medium effort.

Addiction treatment is all about change. I have been using drug of choice for a long time, and it has become a norm. The lifestyle of drugs has become heavily entrenched in my mind. Needless to say that It takes enormous effort to get beyond it and to change it. If an individual dedicate himself to a treatment program, and spend several hours every day in pursuit of a new life through the patterns given by that program, then this is a very powerful distraction from old way of life and helps one create new routines.

 If you completely commit yourself to a congress 60 treatment program then there is a tendency to sort of “lose yourself” in it. Before starting my treatment I got a brief look of this procedure of “losing myself” and I opposed it. I said “drugs and alcohol are part of my personality and character, and using drugs with my friends is part of my life, so what will become of me if I quit all of that stuff and dedicate my life to treatment?” I was frightened that I would tear apart and that I would feel hollow inside. That was fear which kept me back from making change in my way life, and of giving myself to treatment program.

Eventually, it turns out that these fears are groundless; I learned to confront my fears. Leaving behind a life of drugs and chaos and trading it in for Congress 60 treatment program is an awesome experience of positive change. The astonishing thing which happened when I started taking positive action in treatment program was that my personality was always changing for the better; I preserve the good parts of my character while losing the bad parts. Congress 60 method of treatment is about a shift in personality. تاريخ : سه شنبه دوازدهم بهمن 1389 | نویسنده :

بالهایت را کجا جا گذاشتی ؟


پرنده بر شانه های انسان نشست ...

انسان با تعجب رو به پرنده کرد و گفت :

                         " اما من درخت نیستم . تو نمی توانی روی شانه ی من آشیانه بسازی . "

           پرنده گفت : " من فرق درخت ها و آدم ها را خوب می دانم .

اما گاهی پرنده ها و آدم ها را اشتباه می گیرم ! "

                     انسان خندید و به نظرش این خنده دار ترین اشتباه ممکن بود ...

      پرنده گفت : " راستی ، چرا پر زدن را کنار گذاشتی ؟

" انسان منظور پرنده را نفهمید ، اما باز هم خندید ... !

                         پرنده گفت : " نمی دانی ، توی آسمان چه قدر جای تو خالی ست ... "

                     انسان دیگر نخندید ... انگار ته ته خاطراتش چیزی را به یاد آورد .

چیزی که نمی دانست چیست ! شاید یک آبی دور .

یک اوج دوست داشتنی ...

                            پرنده گفت : غیر از تو ، پرنده های دیگری را هم می شناسم

که پر زدن از یادشان رفته است .

                 درست است که پرواز برای یک پرنده ضروری ست ،

اما اگر تمرین نکند فراموش می شود .

پرنده این را گفت و پر زد ...

انسان رد پرنده را دنبال کرد

   تا اینکه چشمش به یک آبی بزرگ افتاد .

              و به یاد آورد روزی نام این آبی بزرگ بالای سرش ،

آسمان بود و چیزی

شبیه دلتنگی توی دلش موج زد ...

                             آن وقت خدا بر شانه های کوچک انسان دست گذاشت و گفت :

                " یادت می آید ، تو را با دو بال و دو پا آفریده بودم ؟

                      زمین و آسمان هر دو برای تو بود . اما تو آسمان را ندیدی !

                    راستی عزیزم ، بال هایت را کجا جا گذاشتی ... ؟


         انسان دست بر شانه هایش گذاشت

و جای خالی چیزی را احساس کرد .


آن وقت رو به خدا کرد و گریست ...تاريخ : شنبه نهم بهمن 1389 | نویسنده : کیهان
Nowadays drug addiction has reached epidemic proportion, in fact there is virtually no one who is immune to it.  It affects families of all incomes, cultures, races and religions.  According to the reports from drug addiction rehab while many are getting the help needed, there are also many who are not.
 

 It is a common belief among drug users that they can stop their destructive habit at any time.  They also tell the same thing to their loved ones.  It is usually not true, however.  They may be able to stop for a short period of time, but then it starts all over again. Congress 60 believes that if someone you love has a drug addiction, the best course of action you can take is to stay supportive, yet confront them and let them know in no uncertain terms that you won’t be a part of the charade any longer. ادامه مطلب...
تاريخ : جمعه هشتم بهمن 1389 | نویسنده : میثم

 

صبر و تاثیر آن در جامعه از منظر ادبیات پارسی

 

یکی از پیش‌زمینه‌های فکری بحث از جامعه متعالی، بررسی ابعاد و ویژگی‌های شخصیتی افراد است. بی‌شک تعالی یک جامعه در گرو افرادی است خودساخته که در تقویت ابعاد روحی خود می‌کوشند.

منظور از انسان‌های خودساخته افرادی هستند که از دیدگاه روانشناسی قدرت تطبیق بیشتری در مقابل شرایط ناهموار زندگی از خود نشان داده و به بیان ساده و امروزی از مهارت مدیریت بحران برخوردارند.

یکی از عواملی که قدرت مدیریت بحران را در انسان افزایش می‌دهد، صبر و بردباری یا به عبارتی تحمل دشواری‌های زندگی است، از این‌رو در تعالیم دینی و به‌تبع آن در اندیشه بزرگان فرهنگ و ادب ما جایگاه ویژه‌ای دارد. کتاب دینی مسلمانان صبر را همسنگ با حقیقت خوانده و یکی از راه‌های نجات بشر از ضرر و خسران را توسل به آن می‌داند.

چنانچه از منظر امروزی به این آموزه قرآن بنگریم بسیاری از زیان‌ها در زندگی اجتماعی را در قضاوت‌ها یا عکس‌العمل‌هایی می‌یابیم که عجولانه و به دور از صبر و تحمل انجام می‌پذیرد.

.

 ادامه مطلب...
تاريخ : جمعه هشتم بهمن 1389 | نویسنده : میثم

" به نام یزدان پاک "

 

لژیون جناب آقای مجتبی دهقانی در روز پنج شنبه مورخ 07/11/89 راس ساعت 19:00 در داخل سالن شعبه آکادمی با دستور جلسه  " صبر "  تشکیل گردید .

استاد راهنما جناب آقای مجتبی دهقانی در لژیون حاضر شدند و مسئولیت اداره لژیون را به جناب آقای حسین کاشانی ، یکی ازعزیزان سفر دوم ، تفویض نمودند .

اکثر افراد حاضر در لژیون راجع به دستور جلسه ، مطالب مفید و مهمی را مطرح نمودند . 

 

 استاد راهنما ، جناب آقای مجتبی دهقانی نیز در رایطه با این دستور جلسه فرمودند :

صبر

فرض کنید دو نفر سخت گرسنه اند و منتظر غذا هستند ، نفر اول در محلی ، شاهد پخت غذاست و می داند تا ساعتی دیگر گرسنگیش برطرف می گردد ولی نفر دوم نمی داند که چه زمانی قرار است که به وی غذا برسد !

کدامیک بیشتر اذیت می شوند ؟

واضح است که نفر دوم ، زیرا او در جهل است

به عبارت دیگر نفر اول ، صبر می کند ولی نفر دوم تحمل

دانایی ، همان شاهد بودن بر مراحل طبخ غذا در مثال بالاست

دانایی ، ابزاری است که به ما این امکان را می دهد که اگر در جایی قرار بود صبر کنیم ، به سختی این کار را انجام ندهیم ، به عبارتی تحمل نکنیم چون دیگر می دانیم که به چه دلیلی باید صبر کنیم .

اما این بدان معنا نیست که همیشه تحمل کردن بد است ، در بعضی موارد نیز لازم است که انسان نقطه تحمل خود را نیز بالا ببرد ، و ذره ذره ، این کار به صبر تبدیل می گردد .

 

  

 

و در پایان ، جلسه با دعای کنگره 60  به اتمام رسید .

 

 

 

  گویند سنگ ، لعل شود در مقام صبر

                                                    آری شود ، ولیک به خون جگر شود

 تاريخ : پنجشنبه هفتم بهمن 1389 | نویسنده : میثم


یک پرسش !

شما در یک شب طوفانی و بارانی بسیار شدید، در حال رانندگی هستید.

از جلوی یک ایستگاه اتوبوس می‌گذرید.

سه نفر داخل ایستگاه منتظر اتوبوس هستند.

یک پیرزن که در حال مرگ است.

یک پزشک که قبلاً جان شما را نجات داده است.

یک خانم/آقا که دررویاهایتان خیال ازدواج با او را دارید.


شما می‌توانید تنها یکی از این سه نفر را سوار کنید.

کدام را انتخاب خواهید کرد؟

دلیل خود را شرح دهید.

پیش از اینکه ادامه حکایت را بخوانید شما نیز کمی فکر کنید.

            .

            .

            .
ادامه مطلب...
تاريخ : چهارشنبه ششم بهمن 1389 | نویسنده : میثم

" به نام یزدان پاک "

 

لژیون جناب آقای مجتبی دهقانی در روز چهار شنبه مورخ 06/11/89  مخصوص مسافران سفر دوم و مسافران سفر اول که به انتهای سفرشان نزدیک می شوند ، راس ساعت 19:00 در داخل سالن شعبه آکادمی با دستور جلسه

حس تائید طلبی انسان  تشکیل گردید .

استاد راهنما جناب آقای مجتبی دهقانی کماکان به علت بیماری ، نتوانستند در لژیون حاضر شوند و مسئولیت استادی و اداره لژیون را به جناب آقای علیرضا عیوضی تفویض نمودند .

تمام افراد حاضر در لژیون و همچنین استاد ، راجع به دستور جلسه ، مطالب مفید و مهمی را مطرح نمودند که به اختصار به برخی از آن ها اشاره می گردد :

حس تائید طلبی انسان

1-    در وجود انسان فطرتاٌ این حس وجود دارد   

2-    اگر انسان ظرفیت وجودی خود را بالا برده باشد ، تائید دیگران ، آثار مخرب بر وی نمی گذارد

3-    اگر انسان عمل سالم را انجام دهد از عدم تائید دیگران نیز به هم نمی ریزد

4-    برای اینکه حس تائید طلبی انسان را به غرور نکشاند ، می بایست به راهی که در پیش داریم بنگریم

5-    مهم ، بیان واقعیت هاست . اگر واقعیت ها در مورد انسان بیان شود و انسان جایگاه فعلی خود را قبول نماید ، تائید و انکار اطرافیان زیاد بر حالت های درونیش تاثیر گذار نمی باشد

جلسه در ساعت 20:15 با دعای کنگره 60  به پایان رسید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        مشکل خویش بر پیر مغان بردم دوش

                                                       کو به تائید نظر حل معما می کردتاريخ : چهارشنبه ششم بهمن 1389 | نویسنده : میثم
قدردانی
 
 

یک شخص جوان با تحصیلات عالی برای شغل مدیریتی

در یک شرکت بزرگ درخواست داد. در اولین مصاحبه پذیرفته

  شد؛ رییس شرکت آخرین مصاحبه را انجام داد. رییس شرکت از شرح  سوابق متوجه شد که پیشرفت های تحصیلی جوان از دبیرستان تا پژوهشهای پس از لیسانس تماماً بسیار خوب بوده است، و هرگز سالی نبوده که نمره نگرفته باشد.

رییس پرسید: ((آیا هیچ گونه بورس آموزشی در مدرسه کسب کردید؟))

جوان پاسخ داد: ((هیچ.))
ادامه مطلب...
تاريخ : چهارشنبه ششم بهمن 1389 | نویسنده : میثم

" به نام یزدان پاک "

 

لژیون جناب آقای مجتبی دهقانی در روز سه شنبه مورخ 05/11/89 راس ساعت 16:00 در پارک طالقانی با دستور جلسه

چرا 11 ماه مدت زمان سفر ؟ ( صفحه 127 کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر )  تشکیل گردید .

استاد راهنما جناب آقای مجتبی دهقانی کماکان به علت بیماری ، نتوانستند در لژیون حاضر شوند و مسئولیت استادی و اداره لژیون را به جناب آقای کیهان خجسته تفویض نمودند .

 

 

تمام افراد حاضر در لژیون و همچنین استاد ، راجع به دستور جلسه ، مطالب مفید و مهمی را مطرح نمودند که به اختصار به برخی از آن ها اشاره می گردد :

چرا 11 ماه مدت زمان سفر ؟

1-    اعتیاد یک بیماری و ساختار پیچیده است و برای درمان آن قطعاٌ زمان نیاز است 

2-    کمیت یا طول مدت سفر واقعاٌ اهمیتی ندارد

3-    اصل ، کیفیت سفر است

4-    مهم دانستن این مطلب است که قرار است در طول مدت سفر و بعد از آن چه کار کرد

5-    در مسیر بازگشت ازضد ارزش ها بودن و قدم برداشتن در مسیر ارزش ها ، خود موفقیت بسیار بزرگی است .

 

 

 

 همچنین مطالب مختصری نیز راجع به نحوه لذت بردن از زندگی مطرح گردید که اهم آن به اختصار به شرح ذیل است :

1-    نوع لذت بردن بستگی به جایگاه و دانایی هر شخص دارد

2-    انسان برای لذت بردن می بایست خودش را فقط با گذشته خودش مقایسه کند و نه با سایر افراد

3-    همیشه باید با امید به نیمه پر لیوان توجه نمود و شکر گزار نعمتهای خداوند بود

در پایان ، جلسه با اجرای قانون 11 ، اعلام سفر ، دعای کنگره 60 و پذیرایی به اتمام رسید .

 

         کسی که از ره تقوا قدم برون ننهاد     

                                                                      به عزم میکده اکنون ره سفر دارد

 

 تاريخ : سه شنبه پنجم بهمن 1389 | نویسنده : میثم
 

" به نام یزدان پاک "

 

 لژیون جناب آقای مجتبی دهقانی در روز دوشنبه مورخ 04/11/89 راس ساعت 19:00 در شعبه آکادمی جنب نشریات با دستور جلسه وظایف رهجو تشکیل گردید .

استاد راهنما جناب آقای مجتبی دهقانی به علت عفونت دندان ، نتوانستند در لژیون حاضر شوند و مسئولیت استادی و اداره لژیون را به جناب آقای علیرضا عیوضی تفویض نمودند .

اکثر افراد حاضر در لژیون و همچنین استاد ، راجع به وظایف رهجو  ، مطالب مفید و مهمی را مطرح نمودند که به اختصار به برخی از آن ها اشاره می گردد :

وظایف رهجو

1-      داشتن خواست رهایی بالا و جویای واقعی راه درمان بودن

2-      رعایت کامل و دقیق حرمت های کنگره 60

3-      تسلیم  محض راهنما و کنگره بودن

4-      فرمانبردار بودن

5-      حضور با توجه در تمام جلسات از ابتدا تا انتها

6-      به هر نحوی خدمت نمودن

7-      تلاش برای بالا بردن پایه های علمی و مالی کنگره 60

8-      استفاده از نشریات شامل کتاب ، نوشتارها و سی دی ها

9-      عمل نمودن به آموزه ها و کاربردی نمودن آن ها در وجود خود

10-   پذیرفتن این اصل که درمانگر واقعی اعتیاد در کنگره 60 خود رهجوست و کنگره و راهنما ، تنها انگشت اشاره می باشند

 

 

نکته حائز اهمیت این است که تمامی مواردی که در بالا ذکر گردید در مسیر درمان اعتیاد لازم است

چون این رهجوست که می خواهد درمان شود و قرار نیست ، راهنما درمان شود .

زیرا راهنما یک مرتبه خودش این راه را با تمام دشواری هایش طی نموده

و به تجربه به وی ثابت شده که رعایت این موارد به نفع رهجو ست و فقط از این طریق است

که انسان به حال خوش دست می یابد .

   

 

             تحصيل عشق و رندي آسان نمود اول


                                           آخر بسوخت جانم در كسب اين فضايل

 تاريخ : یکشنبه سوم بهمن 1389 | نویسنده : کیهان

In my years of dealing with substance abusers I haven’t met anyone who has had experienced drugs in order to becoming addicted. I believe that no one becomes addicted by using drugs for the first time, and what deceives them is the joy they feel in first sessions. I used opium as an enjoyable hobby for such a long, nearly 20 years, during which I stopped using it whenever I wanted to. Due to this misconception, I misled and believed that I would never become addicted. My abuse increased over time; the perverse pleasure I gain from drugs was satisfying enough to convince me to continue being in such situation. Regularly, an addict is the last to recognize his or her addiction and I was no exception, I couldn’t believe that I’ve become addicted.
ادامه مطلب...
تاريخ : شنبه دوم بهمن 1389 | نویسنده : میثم
 
آلبرت انیشتن 
 
آلبرت انیشتن

* «اگر انسان‌ها در طول عمر خویش فعالیت مغزشان به اندازه یک میلیونیوم معده‌شان بود، اکنون کره زمین تعریف دیگری داشت.»
* «اگر واقعیات با نظریات هماهنگی ندارند، واقعیت‌ها را تغییر بده.»
* «تا زمانی که حتی یک کودک ناخرسند روی زمین وجود دارد، هیچ کشف و پیشرفت جدی برای بشر وجود نخواهد داشت.»
* «تخیل مهمتر از دانش است.علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر می‌گیرد.»
* «سعی نکن انسان موفقی باشی، بلکه سعی کن انسان ارزشمندی باشی.»
* «سخت‌ترین کار در دنیا درک [فلسفهٔ] مالیات بر درآمد است.»
* «سه قدرت بر جهان حکومت می‌کند:۱-ترس ۲-حرص ۳-حماقت.»
* «علم زیباست وقتی هزینهٔ گذران زندگی از آن تامین نشود.»
* «متوجه هستید که تلگراف سیمی به‌نوعی یک گربهٔ بسیار بسیار درازی است که وقتی دم‌اش را در نیویورک می‌کشید، سرش در لوس‌آنجلس میومیو می‌کند. این را می‌فهمید؟ و رادیو هم دقیقاً به همین شکل کار می‌کند؛ شما پیام‌هایی را از اینجا می‌فرستید و آنها در جایی دیگر دریافتشان می‌کنند. تنها تفاوت در این است که دیگر گربه‌ای وجود ندارد.»
* «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند.»
* «من با شهرت بیشتر و بیشتر احمق شدم.البته این یک پدیدهٔ نسبی است.»
* «مهم آن است که هرگز از پرسش باز نه‌ایستیم.»
* «هیچ کاری برای انسان سخت‌تر از فکرکردن نیست.»
* «دین بدون علم کور است و علم بدون دین لنگ است.»
* «در دنیا خط مستقیم وجود ندارد و تمام خطوط بدون استثنا منحنی و دایره وار است و اگر این خط کوچکی که در نظرما مستقیم جلوه میکند در فضا امتداد یابد خواهیم دید که منحنی است.»
* «به آینده نمی‌اندیشم چون به زودی فرا خواهد رسید.»
* «به‌سختی میتوان در بین مغزهای متفکر جهان کسی را یافت که دارای یک‌نوع احساس مذهبی مخصوص به‌خود نباشد، این مذهب با مذهب یک شخص عادی فرق دارد.»
* «خدا، شیر یا خط نمی‌کند»
* «خداوند زیرک است اما بدخواه نیست.»
* «نگران مشکلاتی که در ریاضی دارید نباشید. به شما اطمینان می‌دهم که مشکلات من در این زمینه عظیم‌تر است.»
* «همزمان با گسترش دایرهٔ دانش ما، تاریکی‌ای که این دایره را احاطه می‌کند نیز گسترده می‌شود.»
* «یک فرد باهوش یک مسئله را حل می‌کند اما یک فرد خردمند از رودررو شدن با آن دوری می‌کند.»
* «اگه نمرهٔ تستت تک شد ناراحت نشو!»
* «در دنیایی که دیوارها و دروازه‌ها وجود ندارند چه احتیاجی به پنجره و نرده است؟»
* «از وقتی که ریاضی‌دانان از سرو کول «نظریه نسبیت» بالارفته‌اند، دیگر خودم هم از آن سر در نمی‌آورم.»
* «دوچیز بی‌پایان هستند: اول «منظومه شمسی»، دوم «نادانی بشر»، در مورد اول زیاد مطمئن نیستم.»
* «من نمیدانم انسان‌ها با چه اسلحه‌ای در جنگ جهانی سوم با یک‌دیگر خواهند جنگید، اما در جنگ جهانی چهارم، سلاح آنها سنگ و چوب و چماق خواهد بود

تاريخ : شنبه دوم بهمن 1389 | نویسنده : میثم

دود قليان خطرناک‌تر از سيگار است

آيا مواد سمي دود قليان پس از عبور از آب از بين مي‌رود؟ يك متخصص ريه: دود قليان خطرناک‌تر از سيگار است يك متخصص ريه با اشتباه خواندن اين تصور که حالت سمي دود قليان پس از عبور از درون آب از بين مي رود، گفت: دود قليان به دليل نوع توتون و تنباکو داراي فلزات سنگيني همچون کروم و آرسنيک است که از دود سيگار سمي تر است و تاثيرات نامطلوبي بر سلامت فرد به جا مي گذارد. دکتر حيدري در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: استفاده از قليان ضمن کاهش حجم تنفسي در افراد، خطر ابتلا به نوعي بيماري خطرناک ريوي به نام بيماري مزمن انسدادي ريه را در افراد افزايش مي دهد. وي عنوان کرد: گسترش مصرف قليان و اشتياق افراد جوان به استعمال آن، يکي از مشکلات چند سال اخير است که متاسفانه اين افراد بدون توجه به سلامت خود، در محل هايي همچون سالن غذاخوري، پارک ها و فضاهاي باز اقدام به استعمال آن مي کنند. دکتر حيدري در پايان عنوان کرد: بيماري مزمن انسداد ريه يکي از خطرناک‌ترين بيماري‌هاي ريوي است که شيوع آن در افرادي که قليان مصرف مي کنند، بالا است.

تاريخ : شنبه دوم بهمن 1389 | نویسنده : میثم
خوش قلم،ابوسعید ابوالخیر،وحدت،خوشنویسی، چلیپا،شكسته نستعلیق،شعر

مدتی هست كه ما از خم وحدت مستیم
شیشه كثرت این طایفه را بشكستیم
این كه گویند فنا هست، غلط میگویند
تا خدا هست در این معركه ما هم هستیم
ابو سعید ابوالخیر


تاريخ : شنبه دوم بهمن 1389 | نویسنده : میثم

ارزش دوست خوب!

 

يكي از روزهاي سال اول دبيرستان بود. من از مدرسه به خانه بر مي گشتم كه يكي از بچه هاي كلاس را ديدم. اسمش مارك بود و انگار همه‌ي كتابهايش را با خود به خانه مي برد.

با خودم گفتم: 'كي اين همه كتاب رو آخر هفته به خانه مي بره. حتما ً اين پسر خيلي بي حالي است!'

من براي آخر هفته ام برنامه‌ ريزي كرده بودم (مسابقه‌ي فوتبال با بچه ها، مهماني خانه‌ي يكي از همكلاسي ها) بنابراين شانه هايم را بالا انداختم و به راهم ادامه دادم.

همينطور كه مي رفتم،‌ تعدادي از بچه ها رو ديدم كه به طرف او دويدند و او را به زمين انداختند. كتابهاش پخش شد و خودش هم روي خاكها افتاد.ادامه مطلب...
تاريخ : شنبه دوم بهمن 1389 | نویسنده :
اولين‌عكس‌ها از فيلم مهرداد متولي؛
تصويربرداري «آواز دهل» در شهرك غرب ادامه دارد

خبرگزاري فارس: تصويربرداري فيلم سينمايي- ويديويي «آواز دهل» به كارگرداني مهرداد متولي كه به موضوع اعتياد مي‌پردازد، در شهرك غرب ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار سينمايي فارس، فيلم سينمايي- ويديويي «آواز دهل» به كارگرداني «مهرداد متولي» چند روز پيش در شهرك غرب كليد خورد.
بر اساس اين گزارش، در اين فيلم اشكان خطيبي، خاطره حاتمي، بيژن رحماني، سهيل تاكي، مهدي گلستانيان، بهناز سليماني، شيما عرب‌نيا و بهمن رفيعي به ايفاي نقش مي‌پردازند و اميرمحمد زند و امير دژاكام در آن حضور دارند.
در خلاصه داستان فيلم آمده است: در تمامي مراحل نوشتن هم خنديديم و هم گريستيم. باور كردن مصيبت‌هايي كه با دستان خودم براي خويش رقم زده‌ بودم. اين گوشه‌اي از داستان واقعي فردي است كه در چنگال اعتياد گرفتار بوده و با گذراندن مراحل سخت و طاقت‌فرسا به رهايي كامل رسيده است.
عوامل اصلي «آواز دهل» عبارتند از: كارگردان: مهرداد متولي، نويسنده: علي جلالي، تهيه‌كنندگان: علي جلالي و فرشاد شكيبي، مدير فيلمبرداري: عبدالله عبدي‌نسب، دستيار اول كارگردان و برنامه‌ريز: مهدي گلستانيان، طراح چهره‌پردازي: عليرضا قومي، صدابردار: وحيد واحدي، طراح صحنه و لباس: محمود تقوايي، نورپرداز: محمد نعمتي، منشي صحنه: آتنا محمودي، تدوين و صداگذاري: بهراد صاحبقراني، ناظر كيفي: سعيد كنعاني، مدير تداركات: محمدمهدي طيبي، عكاس: ابوعمار رحيم‌زاده.


شارژ ایرانسل

فروشگاه اينترنتي ايران آرنا

تفریح و سرگرمی

دانلود